Historie - Dastin bez PP . . .

( po Grim z PS)

   Dastin byl náš první pes, vlastně druhý NO, ale první, kterého si dobře pamatuji a se kterým jsem cvičila.

Obrazek

   

   Dastin byl mohutný pes a velice "živý" :-) . Ten smajlík proto, že mně tehdy, když jsem vůbec s kynologií začala, bylo 12 let. Tudíž takový obrovský pes na tak malou holku bylo...bylo něco úsměvného, ale mně to tak směšné nepřišlo, spíš mi bylo do breku z toho, že nemám na Dastiho sílu. 

   Každou sobotu jsem s Dastinem chodila na cvičák do Vodňan, kam tedy chodím dodnes. Ze začátku to bylo hodně težké, protože Dastin nejen, že byl velký,mohutný a "živý" pes, ale i velice "svůj", tvrdohlavý. Na cvičák jsem tehdy chodila doslova s donucením. (Tomu se teď jen směju, protože pejskařina se pro mě stala jednou z hlavních priorit...je to můj největší koníček a já už bych bez psů neudělala ani krok, jak se říká. :-). )

   Dastin bohužel asi ve třech letech začal kulhat. Z RTG jsme zjistili, že má těžkou dysplazii kyčelních kloubů a doporučili nám přestat s ním cvičit. Tehdy jsem ale už byla s Dastim docela sehraná, cvičení nám šlo, bavilo mě to a  natolik se mi zalíbilo, že jsem začala orodovat u rodičů za další štěňátko. Chtěla jsem fenku. 

  Díky panu Rynešovi jsme si pořídili fenku z Komárova od chovatelky pí.Štochlové. Tato fenka je naše nynější zakladatelka naší chovatelské stanice Mali Elgi fena Ela Rivie.

  Dastina jsme ještě nějakou dobu měli doma a pak jsme ho dali  dědovi,který také měl dříve německé ovčáky a chtěl pejska. U dědy měl Dastin velkou zahradu... žil spokojeně ještě pár let. Bohužel jednoho dne doplatil na torzi žaludku. Na Dastina všichni rádi vzpomínáme...

Obrazek

 

Historie - Denica Skočická samota ...

* 30.8.1996         † 20.12.2004

VD , RTG 0/0 , 1 tř.chov. , 5JX1/P

ZVV2 , IPO3 , SchH3 , ZPO1

4 x účast na Mistrovství republiky

Obrazek

Tato fena jménem Denica Skočická samota na mých stránkách nemůže chybět…

   Bohužel už není mezi námi...Denisca zanechala ve mně a i v mé celé rodině velký kus sebe… Denica byla silná, mohutná fena s obrovským srdíčkem. Takový ten  "pes" jak se objeví jednou za život. Nebyla naše, patřila manželům Kubičkovím a tedy hlavně jím vděčím za to, že jsem si mohla s touto  srdcovou fenou s velkým F zazávodit na Mistrovství mládeže s mezinárodní účastí v Milovicích 2004. Denisku jsme měli doma dlouhou dobu před Mistrovstvím…poctivě jsme trénovali a museli jsme se sehrát, což taky nebylo zrovna jednoduché. To se ukázalo na Výběrovém závodě ve Strakonicích...kdy se nám to moc nepovedlo, ale i přesto jsme se s dostatkem bodů dostali na žebříček postupu na MM ČR.

Obrazek

   Svého jsme ale nakonec dosáhli…

V Milovicích jsme se stali mistry mládeže ČR v IPO 2!

   Tenkrát bylo Denisce 8 let…což je nádherný výsledek…probojovali jsme se díky ní až na vrchol. Moc jí za to vděčím, byla to taková moje učitelka, byla zkušená a podržela mě v každé situaci…byla prostě profesionál! Slovy se to nedá popsat. Navždy si jí nechám v paměti…

Obrazek

Zasloužená odměna :-)

Obrazek

Naši fanoušci - mamka, Mirka a ségra Peťa

Obrazek

Naše družstvo.

Obrazek

A  doma při oslavě... Denisca nezůstala v kotci :-)

Obrazek

Tendendaska :-)

Obrazek

NOVINKY

 

ÚVOD

HISTORIE

 

ODCHOVY
OBLÍBENÉ ODKAZY

 

 
TOPlist